poniedziałek, 25 listopada 2013

Ślubniaki

Wybór fotografa ślubnego w sytuacji, kiedy sami interesujemy się fotografią (a co gorsza próbowaliśmy swoich sił w temacie fotografii ślubnej) nie jest łatwym zadaniem. Co do pleneru nie mieliśmy jednak najmniejszych wątpliwości. Od dawna przyglądaliśmy się pracy Sławka Gubały i przy każdym kolejnym reportażu czy sesji plenerowej byliśmy zachwyceni efektami. Niezwykłym więc przeżyciem było zobaczyć siebie na jego zdjęciach. Przy okazji przekonaliśmy się jak wiele energii i skupienia trzeba włożyć w pozowanie (a wydawało się, że fotografowanie jest bardziej męczące ;)). 

Obserwuję rozwój fotografii ślubnej od kilku lat. Plener wyparł studio, pomysły na sesje stają się coraz bardziej ekstrawaganckie (widziałam już młodych wylewających na siebie kolorową farbę, pływających w basenie, odgrywających role filmowe, jeżdżących na nartach itd.). Nowożeńcy fotografują się już nie tylko w parkach, na łąkach, w pałacach, ale na dachach kamienic lub wieżowców, w opuszczonych fabrykach, muzeach, nawet galeriach handlowych. Możliwości są nieograniczone. Zastanawia mnie jednak na ile takie "kreatywne" zdjęcia ślubne przetrwają próbę czasu i czy po kilkunastu/kilkudziesięciu latach nie okażą się po prostu śmieszne.. Klasyka jak zwykle okazuje się najbardziej "bezpieczna".
Zdjęcia: Sławomir Gubała

13 komentarzy:

 1. Zdjęcia są przepiękne!! Oglądam je i oglądam i jak patrzę na ostatnie to wracam do pierwszego! I tak w kółko:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piekne zdjecia kochana :) tez przejrzalam ze dwa razy tam i z powrotem :) pierwsze jest mega!

  OdpowiedzUsuń
 3. błagam, pokaż więcej zdjęć, przepiękne są:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiekna sesja... Idealne miejsce na zdjecia slubne, a Ty wygladasz po prostu anielsko..
  Pozdrawiam. Anka

  OdpowiedzUsuń
 5. Niektóre kreatywne sesje ślubne raczej przetrwają i będą pamiątką po naszych czasach. Każda epoka ma swoje fanaberie. Twoje zdjęcia są świetne, piękne miejsce do sesji.

  OdpowiedzUsuń
 6. przepiękne miejsce! idealne na sesje!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pierwsze zdjęcie jest zdecydowanie najlepsze. I świetne miejsce na sesję ślubną. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. a gdzie były robione te zdjęcia?

  OdpowiedzUsuń
 9. myślę, że wybór był dobry <3
  niektóre zdjęcia naprawdę udane! :)
  i w końcu jakąś inna sceneria, bo ostatnio widzę tylko liście i skałki :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne zdjęcia, jestem oczarowana!

  OdpowiedzUsuń
 11. Miejsce magiczne. Aż żal patrzeć jak to wszystko niszczeje choć na zdjęciach tworzy właściwy klimat. Ja na razie szukam inspiracji do swojej sesji ślubnej, ale najpierw muszę zająć się organizacją wesela (ach te formalności) przy czym sesja będzie naprawdę czymś czemu zamierzam się poświęcić i oddać całkowicie. Bardzo mnie zainspirowałaś i poszukam podobnych temu miejsc. A może wybiorę i to... Kto wie :) Piękna sesja.

  OdpowiedzUsuń
 12. Jestem oczarowana... Takie zdjęcia to pamiątka warta chyba każdej ceny. Żałuję, ale poskąpiłam w tej materii ;-)

  OdpowiedzUsuń